english version

Media społecznościowe

Social media w naszym życiu codziennym

Nasze życie jest dzisiaj zdominowane przez media społecznościowe. Wystarczy wspomnieć, że Facebook posiada 2,91 miliarda aktywnych użytkowników, Twitter 1,3 miliarda, a Instagram ponad 2 miliardy. Są to osoby aktywne w ciągu ostatniego miesiąca, zatem w statystyki te nie wliczają się osoby niekorzystające już z serwisu od dłuższego czasu. Dla porównania na świecie żyje dziś niecałe 8 miliardów ludzi, w tym także małe dzieci oraz osoby bez dostępu do internetu.

 

W Polsce zasięg social mediów również jest duży. Na 38 milionów obywateli, z Instagrama korzysta 9,2 miliona, 6 milionów z Twittera oraz aż 17,65 miliona z Facebooka. Liczby te robią ogromne wrażenie i wskazują, że media społecznościowe to doskonale miejsce na poszukiwanie nowych klientów

Media społecznościowe NETZURE

Prowadzenie social mediów

Mnóstwo ludzi korzysta dziś z social mediów, dzięki czemu stanowią one doskonałe narzędzie do promowania swoich usług oraz produktów. Dlaczego warto wykorzystać Facebook, Twitter, Instagram lub LinkedIn w swojej kampanii reklamowej? Jakie narzędzia one oferują? Sprawdź sam poniżej

stripes stripes

Dlaczego warto prowadzić social media?

  • Prowadzenie social media w Polsce przez konta firmowe jest bardzo popularne. Dlaczego?
  • to łatwy sposób, by uzyskać ogromne grono odbiorców w wieku pomiędzy 16 a 55 lat, zatem często najbardziej atrakcyjnych,
  • szybka forma komunikacji pozwala na stałe przypominanie o sobie oraz oferowanie produktów lub usług w promocji,
  • łatwość budowania wizerunku eksperta, a tym samym wiarygodności firmy,
  • możesz wykorzystać zaangażowanie odbiorców do swojej reklamy,
dlaczego warto posiadac social media
prowadzenie social media konin netzure
  • skuteczna analiza trendów oraz potrzeb poszczególnych grup klientów,
  • większa ekspozycja Twojej marki w internecie i większa rozpoznawalność,
  • możliwość realizacji całego lejka sprzedażowego od zdobycia uwagi przypadkowych odbiorców, aż po budowę lojalności klientów
1
2
3

Są to zalety samego prowadzenia profili firmowych w mediach społecznościowych. Jednak nie wyczerpuje to wszystkich możliwości, jakie one dają.

Zróżnicowane formy reklamowe

W social mediach także pojawiają się reklamy. Mogą one jednak przybierać różną formę. Na przykład Facebook oferuje:

zróżnicowane formy reklamowe w social mediach NETZURE

W przypadku Instagrama ciekawe są Instagram Stories oraz iGTV. Jednak każdy serwis społecznościowy oferuje jakąś specjalną ofertę reklam, dzięki której możesz oddziaływać na poszczególne grupy odbiorców.

Bardzo precyzyjne targetowanie mediów społecznościowych

Aby reklama zadziałała optymalnie, musi być skierowana do konkretnej grupy osób. Sprzyja temu targetowanie. Dzięki umieszczaniu na swoich profilach dużej ilości informacji, portal może wysłać reklamę dokładnie do tych osób, które chcesz zachęcić ze skorzystania z Twojej oferty.

lokalizacja
wiek
płeć
zainteresowania
dane
zachowania w sieci
język

Czy prowadzenie social media się opłaca?

Prowadzenie firmowych profili przez profesjonalistów pozwala pozyskać ogromne ilości potencjalnych klientów. Regularne publikowanie postów oraz pokazywanie swojej eksperckiej wiedzy pozwala nie tylko zdobyć zaufanie klientów, ale także ich obserwacje i polubienia. W efekcie profil firmowy jest polecany także znajomym Twoich stałych klientów, co owocuje kolejnymi potencjalnymi klientami.

 

Social media doskonale sprawdzają się przy zdobywaniu uwagi nowych obserwatorów, ale także pozwalają zaoferować im Twoje produkty oraz usługi. A możliwość wysyłania przez media społecznościowe kodów promocyjnych oraz informacji o obniżkach cen, zapewnia większą lojalność obecnych już klientów.

 

Prowadzenie mediów społecznościowych nie jest drogą usługą, ale pozwala osiągnąć wręcz kosmiczne efekty. Z pewnością warto spróbować i dać się poznać w całej Polsce, a może nawet i na świecie, wśród miliardów użytkowników.

Social media, czy to się opłaca?

Zadbaj o wizerunek Twojej firmy w mediach społecznościowych!

Profil firmowy to skuteczna forma reklamy, która pozwala na dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Profil firmy w mediach społecznościowych pozwala na tworzenie zaangażowanych społeczności, budowanie silnej marki, wzmacnianie wizerunku firmy, zwiększanie zasięgu i zaangażowania, wzrost ruchu na stronie internetowej, a także na dystrybucję treści i informacji na temat produktów i usług.

Skontaktuj się z nami