english version

Własna strona internetowa – dlaczego warto ją posiadać?

Bardzo często zdarza się, że przedsiębiorcy odkładają założenie strony na później, ponieważ z góry zakładają, że jest to zbędny wydatek. To błędne założenie. O tym, dlaczego warto mieć własną stronę internetową dowiesz się w tym artykule.

Jakie są zalety posiadania strony internetowej?

Największą zaletą z pewnością jest zwiększenie wiarygodności firmy. Posiadając wizytówkę online powiększasz swoje szanse na dotarcie do nowego klienta.
Użytkownicy chcący skorzystać z jakiejś usługi najczęściej szukają informacji w Internecie. Dobrze wykonana strona sprawi, że zostaną oni na niej dłużej – w poszukiwaniu istotnych informacji, takich jak np. usługi, ich przykładowe realizacje, opinie klientów oraz kontakt.
Dobrze zainwestowane pieniądze w stworzenie witryny internetowej to zazwyczaj jedyne poniesione koszty.

Na co klienci zwracają uwagę, odwiedzając stronę WWW?

Wygląd strony internetowej

Przede wszystkim na estetykę i funkcjonalność odwiedzonej witryny. Źle zaprojektowane sekcje, przyciski lub długie wczytywanie strony z pewnością zniechęcą do dalszego czytania.

zwierzęcy paśnik

Jak już wyżej wspomnieliśmy, użytkownicy odwiedzający witrynę chcą, aby najważniejsze informacje, których poszukują, były w zasięgu ich wzroku. Dlatego ważne jest, aby pierwszy widok po załadowaniu strony był przejrzysty oraz zawierał najważniejsze treści. Unikaj niepotrzebnych tekstów i dużych kontrastów, które przytłoczą czytelnika. Źle ułożona treść męczy oczy.

Optymalizacja SEO

Dobrze wykonana strona internetowa to połowa sukcesu do zdobycia nowego klienta. Kolejnym ważnym krokiem, o którym warto pamiętać, jest jej optymalizacja. Pozwoli ona na organiczne zwiększenie trafności wyszukania witryny na dane słowo kluczowe.

Użytkownik poszukujący informacji o danej usłudze lub firmie często opiera się na kluczowych wyrazach, np. „projektowanie ogrodów [nazwa miasta]”. Strony z największą trafnością tych słów kluczowych mają szansę pojawić się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania.

Jak przygotować się do wykonania strony internetowej?

Zlecając wykonanie witryny, przede wszystkim należy zastanowić się nad nazwą domeny, pod którą będzie dostępna Twoja strona. Upewnij się, że jest ona dostępna oraz łatwa do zapamiętania.

Warto przemyśleć, co umieścić na stronie. Zaczynając od kolorystyki, przechodząc do struktury i treści, a kończąc na funkcjonalnościach.

Pamiętaj, aby ilością tekstu nie przytłoczyć potencjalnego czytelnika. Postaraj się zamieścić słowa kluczowe w treści, które dostarczysz wykonawcy. Jeżeli nie masz czasu lub pomysłu na treści, skorzystaj z usług copywritera.

Jak wygląda proces tworzenia strony WWW?

Mając zebrane wytyczne dotyczące projektu, firma, która zajmie się tworzeniem witryny, przygotuje dla Ciebie propozycję jej wyglądu. Dlatego ważne jest, aby przed rozpoczęciem prac dostarczyć jak najwięcej informacji o oferowanych usługach. Ułatwi to zaplanowanie rozmieszczenia treści na poszczególne sekcje lub zakładki.

Wykonanie strony internetowej – podsumowanie

Dobrze wykonana strona internetowa to klucz do zbudowania pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa w Internecie. Z pewnością pomoże pozyskać nowego klienta, który dotychczas nie wiedział o istnieniu Twojej firmy

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Chętnie pomożemy Ci w wyborze najlepszego rozwiązania dla Twoich potrzeb. Możesz skontaktować się z nami telefonicznie, mailowo lub wypełniając formularz kontaktowy.

Skontaktuj się