english version

Czy domena internetowa może mieć wpływ na pozycję naszej witryny w wyszukiwarce?

W dzisiejszych czasach każdy z nas wie, czym jest adres internetowy, potocznie nazywany domeną. Domena internetowa to nazwa zgodna z regułami DNS, której użycie w zapytaniu do serwera DNS wskaże adres IP urządzenia. Krótko mówiąc – domeny pozwalają nam używać adresów w formie łatwej do zapamiętania np. netzure.pl, zamiast zapamiętywać nic niemówiący nam adres IP serwera.

Z czego składa się nazwa domeny?

Z nazwy głównej np. netzure oraz rozszerzenia tzw. TLD np. .pl

Z pewnością surfując po sieci lub obserwując reklamy wielu firm, spotykamy się z różnymi rodzajami domen, które dzielą się na:

Globalne np.

Przykład domeny: warriorsgym.pl

Krajowe

Regionalne

Będąc na etapie omawiania rodzajów domen warto wspomnieć, o tym, że istnieją jeszcze sub-domeny. Subdomena to dodatkowy człon z lewej strony, dzięki któremu generujemy domenę niższego rzędu za pomocą naszej domeny.

domena

Jaki wpływ ma nazwa domeny na pozycjonowanie?

Wielokrotnie Google potwierdzało, że ten czynnik traci na znaczeniu w kolejnych aktualizacjach, jednak nie oznacza to, że stracił go do końca.

Jeszcze nie tak dawno, kiedy szukaliśmy informacji w sieci, wyszukiwarka pogrubiała słowo kluczowe, które znajdowało się w nazwie domeny. Podobnie, jak działo się to ze słowami zawartymi w opisie lub treści strony.

Chociaż przewaga w pozycjonowaniu jest słaba, ponieważ nie mamy gwarancji na znaczącą uwagę nad konkurencją – nie jest pomijana. Jednak patrząc na całe zagadnienie z innej perspektywy, zasadniejsza jest promocja strony www pod nazwą konkretnej marki, niż nazwą np. stronywww.konin.pl

Jeśli jednak postanowimy użyć domeny, która będzie zawierała w sobie słowo kluczowe, możemy stworzyć m.in.: katalog stron, niszowy biznes lub niewielki portal internetowy.

Jakie czynniki mają wpływ na moją pozycję w Google?

Jeśli zastanawiasz się, jakie czynniki mają wpływ na pozycję Twojej strony/sklepu w wyszukiwarce – zachęcamy do przeczytania naszego wcześniejszego artykułu w naszej Bazie wiedzy pt. „Dlaczego mojej strony nie ma w Google?”

Po zapoznaniu się z artykułem i wdrożeniu kilku wskazówek technicznych, w celu poprawy działania witryny z pewnością odczujesz zmiany w wynikach wyszukiwania Twojej strony – jednak to nie koniec zabiegów, które będą miały wpływ na Twoją pozycję w wyszukiwarce!

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Chętnie pomożemy Ci w wyborze najlepszego rozwiązania dla Twoich potrzeb. Możesz skontaktować się z nami telefonicznie, mailowo lub wypełniając formularz kontaktowy.

Skontaktuj się